חדשות = הקרקעות בישראל

קרקעות להשקעה

תקציר

רוצים לדעת על הקרקעות הכי מתקדמות בשיווק לפני כולם? השאירו פרטים

קרקעות פרימיום בישראל:

מהי קרקע טובה להשקעה מניבה?

מאמר זה מתעמק במושג קרקע כהשקעה מועילה, תוך הדגשת הגורמים שהופכים חלקת אדמה לרווחית להשקעה. מהמיקום ועד לאיכות הקרקע, חוקי הייעוד והפוטנציאל לצמיחה, מאמר זה

קרא עוד »

איך להשקיע בנדלן

זמן קריאת המאמר: 4:46 דקות כיצד להשקיע בנדלן: טיפים והמלצות למשקיעים חדשים כאשר מדברים על השקעה בנדל"ן, מדובר בתחום השקעה מרתק ומרגש שמציע למשקיעים את

קרא עוד »

קניית קרקע להשקעה

לקנות או לא לקנות: ההיבטים החשובים של תהליך לקניית קרקע להשקעה זמן קריאת מאמר: 8:20 דקות מאמר זה מספק מדריך מקיף לקניית קרקע להשקעה. הוא

קרא עוד »

קרקע פרטית למכירה

הבנת חשיבות המיקום: האם זה המקום שתמיד דמיינתם? זמן קריאת מאמר: 08:41 דקות מאמר זה מתעמק בהיבטים המכריעים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת קרקע פרטית

קרא עוד »

סוגי הקרקעות בישראל

זמן קריאת המאמר 7:36 קרקעות בישראל – המדריך המלא מאמר זה נועד לחקור את סוגי הקרקעות המגוונים הקיימים בתחום הנדל"ן בישראל, כיצד הם נקבעים, וההשלכות

קרא עוד »

רשות מקרקעי ישראל

זמן קריאת המאמר: 08:03 מאמר זה מעניק הבנה מעמיקה על רשות מקרקעי ישראל – תפקידה, מסגרת משפטית, מדיניות ניהול קרקע, פיתוח תשתיות, תהליך הקצאת קרקע,

קרא עוד »
כל מה שצריך לדעת על קרקעות חקלאיות להשקעה

קרקעות למכירה

בכל הנוגע לקרקעות למכירה ישנן שני סוגי קרקעות אפשריים בהם אפשר להשקיע: קרקעות למכירה אשר אינן זמינות לבנייה קרקעות למכירה אשר זמינות לבנייה מיידית. השקעה

קרא עוד »
קרקע להשקעה באשדוד

קרקע באשדוד להשקעה בטוחה

אשדוד נחשבת לאחד הערים הגדולות בישראל, והעיר מציעה עבור תושביה איכות חיים הכי טובה שיכולה להיות. זה כולל מקומות בילוי ותעסוקה רבים, מערכת חינוך יותר

קרא עוד »
כל הסיבות להשקעה בקרקע בחדרה

קרקע בחדרה

קרקע בחדרה – סיבות להשקעה ישנן פחות ופחות קרקעות להשקעה באזורים מבוקשים במרכז ובשרון. יתרה מכך, המחיר של אותם פרויקטים מעטים הולך וגדל. כך שנוצר

קרא עוד »
קרקע מופשרת

קרקע מופשרת למכירה

קרקע מופשרת למכירה היא קרקע אשר עברה את תהליך שינוי יעוד קרקע והיא עכשיו קרקע המיועדת לבנייה במקום קרקע המיועדת לחקלאות. יש שני סוגים של

קרא עוד »

בכל הקשור לקניית קרקע להשקעה יש המון מידע שצריך לבחון וללמוד. זאת כדי באמת לבצע את העסקה הטובה ביותר שבאמת תניב רווח גבוה.

כמות הקרקעות בארץ אשר מיועדות לבנייה הולכות ומתמעטות. לכן בכל הקשור לקרקע להשקעה, כדי לבחור בקרקע חקלאית המיועדת להפשרה. 

מידע כללי על קרקע להשקעה בארץ

מבין כל עסקאות הנדל"ן השונות מתבצעות בערך 300 אלף עסקאות הנוגעות לקרקע להשקעה מסוג קרקע חקלאית להפשרה. המחיר הממוצע על סוג קרקעות אלו הוא בערך 250 אלף ₪. יש לזכור שקרקע להשקעה אשר נמצאת בפריפריה תעלה הרבה פחות מאשר קרקע להשקעה הנמצאת באזור המרכז.

דבר נוסף שיש לוודא לפני שרוכשים קרקע להשקעה מסוג זה הוא סטטוס שינוי יעוד הקרקע. יש לברר באיזה שלב בתהליך הפשרת הקרקע נמצאת הקרקע החקלאית בה אתם רוצים להשקיע. קרקע שנמצאת בשלב מוקדם של תהליך הפשרתה תעלה פחות מאחת בשלב מתקדם יותר. אבל צריך לדעת שככל שהקרקע החקלאית נמצאת בשלב התחלתי יותר כך זמן ההמתנה להפשרתה ולרווח ממנה יהיה ארוך יותר, ויש סיכון גדול יותר שהיא בסוף לא תופשר.

מה היתרונות וחסרונות עבור קרקע להשקעה??

קרקע להשקעה – סוגי קרקעות להשקעה

יש למעשה שלושה סוגים של קרקעות אשר אפשר להשקיע בהן.

  1. קרקעות המיועדות לבנייה מסחרית. על קרקעות אלו בונים בנייני משרדים, הן משמשות ליצירת אזורי מסחר חדשים בעיר, יכולים לבנות עליהן גם מלונות לצורך התיירות ועוד.
  2. קרקעות המיועדות לבנייה לצורך מגורים. לרוב אלו יהיו קרקעות לאחר תהליך ההפשרה עליהן יבנו יחידות דיור ומבני מגורים שונים בהתאמה לאוכלוסייה באזור ולביקוש למגורים בו.
  3. כמו שהוזכר קודם, קרקע להשקעה זו היא קרקע חקלאית אשר מיועדת להפשרה. לאחר תהליך הפשרתה היא תהפוך לאחת משני סוגי הקרקעות להשקעה הקודמות, לצורך מגורים או לצורך מסחר ותעשייה.

קרקע להשקעה-הסיבות והיתרונות להשקיע היום

  • הסיבה הראשונה לקניית קרקע להשקעה היא הרווח הגבוה מהשקעה זו. בגלל השילוב של הביקוש ההולך וגדל למקומות מגורים בישראל, לצד ההיצע המועט העונה לדרישה זו מחירי הקרקעות נמצאים בעלייה מתמדת. המחיר לקרקע להשקעה, בעיקר כזו המיועדת למגורים או שתופשר ותהפוך לאחת כזו, נמצא בעליה מאוד גדולה. זאת מאפשר רווח גבוה תוך השקעה נמוכה מאחר ובסופו של דרך ערך הקרקע בה תשקיעו יעלה מעל המחיר עליה שילמתם כשרכשתם קרקע להשקעה בארץ.
  • הסיבה השנייה נובעת מתהליך מהיר של מתן אישורי בנייה. למרות שתהליך הפשרת הקרקע יכול להיות מאוד ארוך, הביקוש ההולך וגדל לדירות למגורים גורם לכך שתהליך ההפשרה יהיה מהיר יותר מאשר בעבר. זאת במטרה לצמצם את הפער הגדול שבין הביקוש להיצע בנוגע למקומות דיור בישראל.
  • סיבה שלישית לקניית קרקע להשקעה, בעיקר קרקע חקלאית, היא התחזוקה המועטה על קרקע זו. בגלל שיש צורך לחכות לאישור שינוי יעוד הקרקע האדם המשקיע בה לא צריך להמשיך ולהוציא עליה כסף עד לרגע בו היא מופשרת לחלוטין ואפשר להתחיל לבנות עליה. מצב זה מאפשר לו להמשיך לחסוך כסף בשביל תהליך הבניה העתידי ואין לו צורך במשך זמן מה לתחזק את הקרקע או את המבנים עליה בדרך מסוימת.
  • יתרון נוסף הוא שאין צורך בהון עצמי גבוה כדי להשקיע בקרקע חקלאית. בעיקר לאור המצב הנוכחי בו יש עידוד מצב הבנקים להשקיע בתחום הנדל"ן. מאחר והבנקים רואים בהשקעות נדל"ן כהשקעות יציבות, הם מציעים עזרות שונות כדי להשקיע בנדל"ן ויתנו לאנשים עזרה במימון ההשקעה. מה שיכול אפילו יותר להקל ולעזור להשקיע בנדל"ן גם כאשר ההון ההתחלתי הון נמוך.
  • עוד יתרון שנמצא ברכישה של קרקע להשקעה ולא בדירה מוכנה נמצא בחיסכון על המיסים שיש לשלם בעת ביצוע העסקה. בקניה של דירה מוכנה משלמים מס רכישה גם על הקרקע וגם על הגירה עצמה, בעוד שבקניה של הקרקע בלבד יש צורך בתשלום מס רכישה על הקרקע בלבד. החיסכון במצב זה יכול להגיע למאות אלפי שקלים.
  • חיסכון נוסף אשר נמצא ברכישה של קרקע להשקעה הוא החיסכון במשכנתא ובעלויות בנייה. במידה והוחלט להשקיע בקרקע חקלאית להפשרה, עלויות הבנייה העתידיות עליה יהיו נמוכות ויכולות לחסוך למשקיע עד 600 אלף ₪. חיסכון זה מוביל בסוף להקטנת סכום ההחזרים על המשכנתא של המשקיע לבצע. מה שיכול להוביל לחיסכון נוסף של מאות אלפי שקלים.

כל מה שצריך לדעת על קרקעות חקלאיות להשקעה

קרקע להשקעה – חסרונות אפשריים

לצד היתרונות הרבים שיש בקניית קרקע להשקעה, ישנם גם חסרונות והגדול ביותר הוא פרסום שקרי.

תהליך מכירת קרקעות חקלאיות מתבצע כך שיזמים וחברות נדל"ן רוכשות שטח גדול המוגדר כחקלאי, מחלקות אותו לחלקים קטנים, ומשווקות את אותם חלקים לאנשים אשר רוצים להשקיע בנדל"ן. רוב הזמן קרקעות אלו נמצאות ליד קרקעות שהופשרו או שהן נמצאות בתהליך של הפשרה. בשל כך אותן חברות או יזמים משווקים אותן כהשקעות אטרקטיביות אשר יכולות להניב רווח גדול.

הבעיה היא שבמקרים כאלו, גם אם יש סיכוי טוב לרווח עתידי, אותו רווח לא יגיע מהר כמו שאותם יזמים וחברות משווקים. תהליך ההפשרה יכול להיות ממש ארוך ולהימשך 15 שנה במקרה הקיצוני. זאת למרות הרצון של המדינה להפשיר קרקעות מהר לצורך בנייה.

 

בנוסף לכך יש לזכור שלא תמיד אפשר לדעת באופן וודאי מה תהיה התוכנית הסופית על הקרקע. זאת בעיקר בשלבים הראשונים של תכנון התוכניות עליה והעברתה תהליך של הפשרה במידה והיא חקלאית. יכול להיות שבסוף הקרקע לא תופשר או שחלקים אשר נרכשו ונועדו לבנייה פרטים בסוף מופקעים על ידי המדינה בשביל צרכים עירוניים שונים.

 

השקעה בקרקע יכולה לספק לך החזר משמעותי על ההשקעה. אם יש לך את האסטרטגיה והידע הנכונים, תוכל למקסם את התשואות שלך ולהגדיל את העושר שלך לאורך זמן.

קרקע היא חלק חיוני בכל כלכלה. אדמה היא נכס שניתן להשתמש בו כדי לייצר הכנסה, לספק תעסוקה ולהעלות את רמת החיים של אומה. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת השקעה בקרקע כמו סוגי קרקעות, גורמים המשפיעים על מחירי הקרקע ועוד

 

דילוג לתוכן