חדשות הקרקעות בישראל

קרקעות למכירה

כל מה שצריך לדעת על קרקעות חקלאיות להשקעה
בכל הנוגע לקרקעות למכירה ישנן שני סוגי קרקעות אפשריים בהם אפשר להשקיע:
 1. קרקעות למכירה אשר אינן זמינות לבנייה
 2. קרקעות למכירה אשר זמינות לבנייה מיידית.
השקעה בכל אחד מסוגי הקרקעות האלו היא השקעה שונה המכילה סיכויים ורווחים שונים. לכן כל אחד מסוגי ההשקעה האפשריים מתאימים לאנשים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את אפיק ההשקעה המתאים לו. כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע שונים כדי לבחור בהשקעה הכי טובה שיכולה להתאים לכם. זאת מכיוון שהליך בחירת קרקע להשקעה מצריך מחקר רב ויסודי בנוגע לסוגי הקרקעות השונות המוצעות למכירה. לא כל אחד יכול לבצע את אותו המחקר לכן כדי לגשת אל איש מקצוע ולהיעזר בחברות נדל"ן שונות. קרקעות למכירה מכילות אפשרויות בנייה שונות. החל מבנייה עצמית לשם בית פרטי ועד לבנייה של נכסים להשקעה כמו יחידות דיור להשכרה או מבנים לצורך מסחר. בכל אחת מסוגרי הקרקעות למכירה הזמינים להשקעה, בעיקר כשאר בוחרים להשקיע בסוג הראשון של קרקעות למכירה שלא זמינות לבנייה מיידית, כדי לחשוב על הרווח שייווצר בטווח הרחוק.  לשם כך צריך להתאזר בסבלנות גדולה, זאת מכיוון שתהליכי הפשרה ובנייה יכולים לקחת מספר שנים, מה שמוביל לכך שהרווח לא יהיה מיידי בסוגי השקעות אלו. כל מה שצריך לדעת על קרקעות למכירה

קרקעות למכירה שלא זמינות לבנייה באופן מיידי

קרקעות למכירה אלו יכולות להיות בשלבי הפשרה שונים, כך שהן יחסית מכילות גיוון באפשרויות להשקעה. למרות הגיוון על כל סוגי הקרקעות האלו לעבור תהליך שיכול להימשך כמה שנים לפני שהן יוכלו להיות מוגדרות כקרקעות לבנייה. קרקעות למכירה אלו הן לרוב קרקעות חקלאיות שרוצים לשנות את יעודן בתהליך של הפשרת קרקעות כדי להפוך אותן למקומות המיועדים למגורים או למסחר ותעשייה. כדאי שיעודן ישתנה באופן סופי על התוכניות לקרקעות אלו להיות מאושרות בוועדות מקומיות, מחוזיות וארציות. במידה והתוכנית הכללית לקרקע מסוימת מאושרת, הוועדה המחוזית מתחילה לתכנן אותה באופן יותר מפורט. מכיוון שרשויות מקומיות מעודדות שינוי יעוד של קרקעות חקלאיות. בעיקר כאשר אין לה יותר פתרונות אפשריים כדי להתמודד עם המחסור בדיור, וכאשר היא רוצה לפתח חלק משטחיה לצורך של מסחר ותעשייה במקום. כך שבעזרתה של הרשות המקומית, תהליך הפשרת הקרקע בה תשקיעו יכול להיות מואץ מעט. השקעה בקרקעות למכירה אלו מתאימות לאנשים אשר מחפשים רווח בעיקר בטווח הרחוק מאוד. גם למשקיעים בעלי כסף נזיל זו יכולה להיות אפשרות טובה להשקעת הכסף. זאת מכיוון שככל שהליך ההפשרה מתקדם ערך הקרקע ההתחלתי עולה, בעיקר כאשר בסופו של בדר ניתן אישור הבנייה, ועוד יותר כאשר כבר בונים עליה ויש עליה נכסים. מעבר לתשואה יחסית גבוה המצטברת לאורך זמן, לאחר ההשקעה הראשונית בקרקע זו אין צורך בהשקעות נוספות על קבלת אישור הבנייה על הקרקע.

קרקעות למכירה הזמינות לבנייה מיידית

קרקעות למכירה אלו הן קרקעות אשר עברו את כל תהליך שינוי יעוד הקרקע ויש עליהן אישורי בנייה. אבל צריך לשים לב שלמרות שינוי היעוד ניתן באמת לבנות על הקרקע ואין גורמים שיכולים לעכב את תהליך הבנייה עליה. גורמים אלו יכולים להיות כמו סמיכות למקומות מסוימים כמו נמל תעופה או הגבלות בנייה של הרשות המקומית. סוגי קרקעות אלו יכולים להיות מיועדות לבנייה עצמית, כאשר הרוכש שלהן השקיע בהן כדי לבנות עליהם את ביתו הפרטי (לרוב צמוד קרקע). לכן קרקעות אלו אפשר למצוא יותר בישובים קטנים, בשולי ערים או בסמיכות שלכונות בהן כבר יש בתי מגורים צמודי קרקע. לרוב לא מחפשים תשואה גדולה מהשקעה כזו. בנוסף לכך יש צורך לבדוק כמה יעלו הוצאות של הבנייה, החזרי משכנתא, השכרה של עורך דין לצורך רכישת הקרע ועוד. לעומת זאת, קרקעות למכירה הזמינות לבנייה מיידית יכולות להיות גם קרקעות לצורך בנייה יזמית. אלו בעיקר מתאימות ליזמים וקבלנים אשר מחפשים פרויקטים גדולים של בנייה כמו בנייני דירות או משרדים או מבנים המיועדים למסחר ותעשייה ועוד. ניתן למצוא קרקעות אלו יותר באזורים מרכזיים בערים שונות, ולפעמים גם בשוליים של ערים מרכזיות בארץ. קרקעות למכירה אלו יעלו הרבה יותר מאשר קרקעות למכירה אשר לא זמינות לבנייה באופן מיידי, ולכן התשואה עליהן היא הרבה יותר נמוכה. איזה קרקעות זמינות למכירה?

דברים שכדאי לדעת לפני השקעה בקרקעות למכירה

 • כדאי לדעת מהי התכונית לקרקע אותה אתם רוצים לרכוש. מכיוון שקרקעות חקלאיות רבות מיועדות להפשרה לשם צרכים שונים, כמו מגורים, למסחר, לבנייה של פארקים ועוד, כדאי לדעת מה יהיה יעוד הקרקע בסוף תהליך ההפשרה והאם הוא מתאים לכם. את התוכניות לקרקע ניתן לבדוק אצל הרשות המקומית במקום בו נמצאת הקרקע, אצל מהנדסים שעובדים אצל אותה רשות או דרך חברת הנדל"ן שבשרותיה אתם משתמשים כדי למצוא את הקרקע הטובה ביותר לכם להשקעה.
 • רצוי לברר גם מי הוא הבעלים של הקרקע בה אתם רוצים להשקעה ולראות אם היא רשומה על בעלות פרטית. קרקע אשר רשומה תחת בעלות פרטית היא הרבה יותר נוחה להשקעה. מכיוון שחלק מהקרקע בה תשקיעו יכול להיות להילקח על-ידי המדינה במידה והקרקע ברשות המדינה (מנהל מקרקעי ישראל). כמובן שבשלב זה כדאי גם לבדוק שאין חובות, עיקולים או הגבלות אחרות על השטח.
 • קרקעות למכירה אשר אינן זמינות לבנייה
 • קרקעות למכירה אשר זמינות לבנייה מיידית.

קרקעות למכירה אלו הן לרוב קרקעות חקלאיות שרוצים לשנות את יעודן בתהליך של הפשרת קרקעות כדי להפוך אותן למקומות המיועדים למגורים או למסחר ותעשייה.

השקעה בקרקעות למכירה אלו מתאימות לאנשים אשר מחפשים רווח בעיקר בטווח הרחוק מאוד. גם למשקיעים בעלי כסף נזיל זו יכולה להיות אפשרות טובה להשקעת הכסף.

קרקעות למכירה אלו הן קרקעות אשר עברו את כל תהליך שינוי יעוד הקרקע ויש עליהן אישורי בנייה.

 • סוגי קרקעות אלו יכולים להיות מיועדות לבנייה עצמית, כאשר הרוכש שלהן השקיע בהן כדי לבנות עליהם את ביתו הפרטי (לרוב צמוד קרקע).

 • לעומת זאת, קרקעות למכירה הזמינות לבנייה מיידית יכולות להיות גם קרקעות לצורך בנייה יזמית. אלו בעיקר מתאימות ליזמים וקבלנים אשר מחפשים פרויקטים גדולים של בנייה.
 •  
 • כדאי לדעת מהי התכונית לקרקע אותה אתם רוצים לרכוש

 • רצוי לברר גם מי הוא הבעלים של הקרקע בה אתם רוצים להשקעה ולראות אם היא רשומה על בעלות פרטית.
תוכן עניינים

השאירו פרטים

דילוג לתוכן