חדשות = הקרקעות בישראל

קרקעות לבנייה

תקציר

רוצים לדעת על הקרקעות הכי מתקדמות בשיווק לפני כולם? השאירו פרטים

קרקעות פרימיום בישראל:

איך לקנות דירה

רכישת קרקע להשקעה בדירה עתידית זמן קריאת המאמר 9:53 דקות במאמר זה אנו בוחנים את התהליך הרב-גוני של רכישת דירה והשקעה בקרקע לנכסי דירות עתידיים.

קרא עוד »

סוגי הקרקעות בישראל

זמן קריאת המאמר 7:36 קרקעות בישראל – המדריך המלא מאמר זה נועד לחקור את סוגי הקרקעות המגוונים הקיימים בתחום הנדל"ן בישראל, כיצד הם נקבעים, וההשלכות

קרא עוד »

רכישה של דירה למגורים יכולה לעלות המון כסף לרוכשים, לכך כדאי לחשוב על קנייה של קרקע לבנייה. זאת בגלל שעלות הקרקע לבנייה נמוכה יותר מעלותה של דירה המוכנה למגורים. בנוסף לכך, ברכישה של קרקע לבנייה יש שליטה טובה יותר בנוגע לעיצוב הסופי של הדירה בה תגורו, כך שתוכלו לבנות אותה לפי הצרכים שלכם.

קרקעות לבנייה - דברים חשובים שצריך לדעת

דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים קרקע לבנייה

  • מי בעל הקרקע?-חשוב מאוד לברר לפני רכישת קרקע לבנייה שהיא רשומה על בעלות פרטית ולא בבעלות המדינה. כאשר הקרקע היא בבעלות המדינה אתם לא יכולים לקנות אותה אלא רק לחכור אותה. בנוסף לכך כדאי לוודא שהאדם מולו אתם מנהלים את הרכישה באמת רשום כבעלם עליה, ואין על הקרקע חובות או איסורים שונים ועוד.
  • איך נראת הקרקע?-ישנה חשיבות רבה לביקור פיזי בשטח אותו אתם רוצים לקנות. כאשר הולכים לראות את השטח ניתן להיחשף לדברים שונים שיכולים לעזור או לפגוע בתהליך מתן אישורי הבנייה לקרקע, או אישורים להפשרתה במידה ורכשתם קרקע חקלאית וברצונכם לשנות אותה לקרקע לבנייה. כדאי לבדוק עד כמה הקרקע לבנייה קרובה לנתיבי תחבורה ראשיים, עד כמה היא קרובה לשכונות מגורים קיימות או לפרויקטים של בנייה הדומה לתכנון שלכם, וכל גורם אחר שיכול להשפיע על עתיד התוכניות לבנייה על הקרקע.
  • מה התוכניות של הרשויות המקומיות?-יש לוודא מה התוכניות לקרקע של הרשויות המקומיות, ואם אפשר גם של הרשויות המחוזיות והארציות. בעיקר אם הקרקע לבנייה אותה רכשתם היא קודם כל קרקע חקלאית שצריכה לעבור תהליך שינוי יעוד הקרקע. הבנה של התוכניות שלהן יכולה לעזור להבין מה אתם תוכלו בסופו של דבר לבנות על הקרקע, אם בכלל תקבלו אישור לכך. בנוסף לכך תוכלו להבין מה יהיה בערך הערך העתידי של קרקע לבנייה זו ולראות בערך כמה תהיה התשואה שלכם עליה.
  • מהם התשלומים האפשריים הנוספים לתשלום רכישת הקרקע?-צריך לזכור שברגע שרוכשים כל נכס נדל"ן יש לשלם מסים שונים. אותם מיסים הם מס רכישה על קרקע, מס שבח, היטל השבחה ועוד. כול אותם מיסים מעלים בסופו של דבר את התשלום הסופי שלכם על הקרקע לבנייה, ולכן הם יכולים לגרום לכך שקניית הקרקע לא תהיה משתלמת בסוף. מעבר לאותם תשלומי מיסים יש גם עלויות נוספות על הבנייה עצמה בשטח, מה שיכול להפוך עוד יותר את קניית הקרקע לעסקה לא רווחית.
  • מהי המטרה והתקציב שלכם?-חשוב לדעת את הסיבה לרכישת קרקע לבנייה וגם מהו התקציב אשר אתם יכולים להרשות לעצמכם כדי לממש אותה. שני דברים אלו ישפיעו על סוג הקרקע לבנייה אותה תרכשו.
  • מהו גודל השטח?-כאשר חושבים על רכישה של קרקע לבנייה כדי לבדוק קודם מהו גודל השטח ומה גודל הדירה שניתן לבנות עליו. כדאי גם לדעת מהם כיווני האוויר במקום וכמה השטח קרוב לנתיבי תחבורה שונים. זאת כדאי לדעת איך לבנות את הבית ולהימנע ממגורים במקום מחניק ובעל זיהום אוויר רב.

מה צריך לדעת על קרקע לבנייה

כל הגורמים הללו מחייבים בדיקות קפדניות שלא כל אדם יודע או יוכל לבצע. לכן כדאי לנסות לרכוש קרקע לבנייה בעזרת טיווח של חברת נדל"ן. חשוב מאוד במקרה זה לוודא שלאותה חברה יש מוניטין טוב בתחום רכישת ומכירת קרקעות שונות, ביניהן גם קרקעות לבנייה. אפשר אפילו לעבור על המלצות וביקורות של אנשים על האופן שבו החברה מתנהלת כדי לדעת לבחור את החברה הטובה ביותר שיכולה לעזור לכם בתהליך רכישת קרקע לבנייה. אותן חברות יכולות גם לספר ליווי צמוד של עורך דין המבין בתחום זה, דבר מאוד חשוב בתהליך של רכישת קרקע לבנייה.

 

רכישה של דירה למגורים יכולה לעלות המון כסף לרוכשים, לכך כדאי לחשוב על קנייה של קרקע לבנייה. זאת בגלל שעלות הקרקע לבנייה נמוכה יותר מעלותה של דירה המוכנה למגורים

  • בעלות על הקרקע-חשוב מאוד לברר לפני רכישת קרקע לבנייה שהיא רשומה על בעלות פרטית ולא בבעלות המדינה

  • נראות הקרקע-ישנה חשיבות רבה לביקור פיזי בשטח אותו אתם רוצים לקנות. כאשר הולכים לראות את השטח ניתן להיחשף לדברים שונים שיכולים לעזור או לפגוע בתהליך מתן אישורי הבנייה לקרקע
  • התוכניות של הרשויות המקומיות-יש לוודא מה התוכניות לקרקע של הרשויות המקומיות, ואם אפשר גם של הרשויות המחוזיות והארציות. הבנה של התוכניות שלהן יכולה לעזור להבין מה אתם תוכלו בסופו של דבר לבנות על הקרקע, אם בכלל תקבלו אישור לכך. בנוסף לכך תוכלו להבין מה יהיה בערך הערך העתידי של קרקע לבנייה זו ולראות בערך כמה תהיה התשואה שלכם עליה

רכישה של קרקע לבנייה מחייבת בדיקות קפדניות שלא כל אדם יודע או יוכל לבצע. לכן כדאי לנסות לרכוש קרקע לבנייה בעזרת טיווח של חברת נדל"ן שמבינה בתחום.

דילוג לתוכן